Την Τρίτη 10 Μαρτίου 2020, στο Theoxenia Palace Hotel, ο Δήμαρχος Σπάρτης Πέτρος Δούκας και η επίτιμη Πρέσβης της πόλης κα Ρόη Δανάλη – Αποστολοπούλου παρουσίασαν την κοινή τους δράση, για την προβολή της Σπάρτης και κατ’επέκταση της χώρας μας σε εθνικό και διεθνές επίπεδο.
Με πρωτοβουλία της κας Ρόης Δανάλης – Αποστολοπούλου, ως επίτιμη Πρέσβης της Σπάρτης, ο Gerard Butler, ο κορυφαίος σύγχρονος ηθοποιός που ενσάρκωσε τον Λεωνίδα στην ταινία των ‘300’ έρχεται στην Ελλάδα, έρχεται στη Σπάρτη μαζί με σπουδαίους παραγωγούς του αμερικανικού κινηματογράφου, τους Gianni Nunnari (300, Immortals, 300: Rise of an Empire, Alexander, the Departed, Shutter Island, Se7en) και Alan Siegel (Law Abiding Citizen, Olympus has Fallen, Hunter Killer), καθώς και ο σπαρτιατικής καταγωγής ηθοποιός Billy Zane (Titanic, Back to the Future) και μία ομάδα καταξιωμένων επαγγελματιών της αμερικάνικης κινηματογραφικής βιομηχανίας.
Διαβάστε περισσότερα εδώ